Web Tasarım Fiyatları Ne Kadar Olmalıdır ?

Web Tasarım Fiyatları  Ne Kadar Olmalıdır ?

     Bir çok insan web tasarım sahibi olunması gerektiğini biliyor. Ama hangi insanlar? Tabi ki de maddi olarak kendine güvenen insanlar. Peki bütün insanlar maddi olarak kendine güvenebiliyor mu ? Maalesef Kendilerine güvenemiyor. Bunun sebebi fiyatı yüksek web siteleridir. Bir insan kendi projesini kendi fikrini tüm dünyaya duyurmakta bu kadar güçlük çekmemeli. Tüm dünyayı, tüm bilgileri, tüm fikirleri aklımıza gelebilecek herşeyi biz cebimizde taşıyorsak ve bunlara ulaşmak için sadece telefon kilidini açmak kadar herşey kolaysa neden bizde bir web tasarım sayesinde fikirlerimizi tüm dünyaya duyurmak için ve bizi tanımaları için bir web tasarım yaptırmayalım. Kimi firmaların kendi yüksek kazanç sağlamaları için yüksek fiyatta sattıkları bu siteleri artık daha uygun fiyata herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir fiyatta satmaları lazım.

    Günümüzde çocuklar saatlerini bilgisayar başın sadece oyun oynayarak geçiriyor. Tabi biz bu kadar oyun oynamalarına karşı pek bir tavır gösteremiyoruz ya da engelleyemiyoruz. Eğer bu gibi soruna çözüm arayacaksak onları oyun oynamalarının yanında oyun sitelerini kurmayı öğretebiliriz. Bu çocuk için hem kendini geliştirmesi hem de gelecekle ilgili kendini iyi yerlere taşımasına imkan tanır. Sadece oyun siteleri kurabilir? Tabi ki hayır her site kurduğunda farklı bilgiler öğrenecektir. Buda ona farklı uygulamalar bulmasına ve kendi bulduğu bazı program dilleri bulmasına imkan tanır. Yüksek fiyatta  web siteler belirli kişiler alabilirken uygun fiyatta web sitelerini  herkes sahip olabilir. Bu web sitelerinin çoğalması da siteler arası rekabeti de artıracaktır. Rekabet arttıkça buluşlar ve fikirler daha da artacaktır. Sürekli web adresleriyle internetle uğraşan kişiler web üzerinden dolandırıcılık yapan kimselere karşı daha duyarlı ve daha bilgili olur. Web sitelerinin çoğalması demek bizim belirli sitelerle uğraşmak yerine bir çok siteye giriş imkanı da verir. Bu imkan bize daha farklı fikirleri daha farklı görüşleri görmemizi sağlar. Dünya üzerinde popüler olmuş site sayısı belirlidir. Peki  bu sitelerin kaçtanesi milli ya da kaç tanesini biz yapmışız. Biz kendi web sitemizi diğer ülkelere duyuramıyorsak bunun nedeni pahalı web siteleridir. Artık bizimde diğer ülkelerle baş edebilmemiz  diğer ülkelerle sürekli rekabet edebilmemiz için bu duruma daha çok önem vermeli ve genç ve dinamik nesillere daha çok imkan vermeliyiz.

    Fikrin çok olduğu yerde bilgide çok olur. Eğer birşeyleri ne kadar çok tartışıyorsak ne kadar kafa yoruyorsak o kadar fikir üretmişiz demektir. Peki bu fikirleri tartışabileceğimiz sonuçlarımızı ortaya koyabileceğimiz ortamı nasıl bulabiliriz. Tabi web siteler sayesinde. İnsanların kendilerini fikir olarak pazarlarsa, yeteneklerini insanlara sunarsa ya da bir kampanya için kendilerini toplayacak yer bulabilirlerse bu uygun web siteleri sayesinde olur. Web sitelerini sadece holdingler, firmalardan ibaret olmamalı yeri geldi mi mahalle bakkalımızın web adresi bile olmalı. Elbet onunda insanlara göstereceği güzel şeyler vardır. Mahallemizde ki tuhafiye dükkanında ki el işlemeli dantelle fabrikasyon üretimi dantel arasındaki farkı bizim daha iyi görmemiz gerekir. O yüzden el emeği göz nuru gibi kelimeler yok olup gitmesin nasıl bir şey olduğunu da onlamamızı sağlasın. Tabi  bunlar hayal değil. Sadece web sitesi satan kişilerin elini taşın altına koymasıyla mümkün olabilir. Hem bu sayede daha çok satış yapmış olurlar. Bekli bu fikri ilk ben bulmuyorumdur ama benim gibi binlerce insan benim gibi düşünmüşlerdir.  Web sitesi kurmanın bizler için zor olması yanında artık her evin ihtiyacı durumuna gelmesi gerekiyor. İnsanlar kendi evlerinde para kazana bilir. Kendisi patron yada bir firma sahibi olabilir. Bu şekilde para kazanan kendi işinin patronu olanlar var ama ne yazık ki sayıları az bunların kendi ülkesi dışından birileriyle iş yaptıkları pek söylenemez.

   Tüm bunların yanında gel gör ki ülkemizde hala program kurma yarışması yok. Varsa bile nadirdir. Neden yabancı ülkelerde bu tip yarışmalar yabancı ülkelerde daha fazla ? Web sitelerinin gerçek sahipleri onlar olduğu için mi? Hayır tabi ki onlar gelecek nesilleri bu dünya düzenine alıştırmak ve daha sağlam adımlarla ilerlemelerini sağlamak amacıyla yapılıyor. Eminim ki o çocukların hepsinin birer web sayfası vardır. Ve hepsi en iyi siteyi kurmak ve daha çok kişiye ulaşmak için sürekli mücadele içindedir. Onlar için web sitesi kurmak çocuk oyuncağı iken  bizim için işkence ve zor halini alıyor. Bu durumlarda olmamalı herkesin web site sahibi olup hem kendi gelişimi hem de kendisiyle ilgili durumu tüm dünyaya duyurmanın yolunu bulmalıdır. Bunun için şimdiki kullandığımız sitelere bağlı kalmamalıyız. Bize ait olmayan sitelerden daha iyi daha kullanışlı site yapmak için mücadele içerisinde olmalıyız. Artık kendi sınırlarımızın dışına çıkıp kendimizin ve herkesin uygun fiyata web sitesi sahibi olması gerekiyor.

Add your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir