FİRMANIZ İÇİN EN PROFESYONEL KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik, pazarlamada , bir firmanın dışarıdan bakılan görünümüne verilen isimdir. Firmanın kendini ifade etme biçimidir. Bu ifade belirli sınırların içinde ve kolay kolay değişmez bir ifadedir. Firmayı hatırlatan bir tasarımın nhangi boyutlarda ve nerede kullanılacağını belirten kurumsal kimlik  bu tasarımın vazgeçilmez kısmıdır. Bir kurumsal kimlik tasarımı içinde logodan ofis tasarımına, yetkili ve çalışanların giyimlerinden, firma araçlarının, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesine kadar nasıl kullanılacağı belirtilir.

Kurumsal kimlik firmanın imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez.

Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma logosu üzerine kurulmuştur. Logo renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur.

Özellikle renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir.

Kurumsal kimlik bir firma için oluşturduğu imzayla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.